Spolupráce s Czela.net

Diskuse nad činností a věcmi kolem našeho spolku.

Moderátoři: yenik, simandl

Odpovědět
yenik
Administrátor fóra
Příspěvky: 108
Registrován: úte srp 19, 2003 19:55

Spolupráce s Czela.net

Příspěvek od yenik » stř bře 24, 2004 15:10

Ahoj,

naskytla se nám možnost, jak získat docela levnou internetovou konektivitu a propojení se sítí Czela.net (dva v jednom :) )

Tady bychom měli probrat detaily a podmínky této spolupráce.
Naposledy upravil(a) yenik dne stř bře 24, 2004 15:13, celkem upraveno 2 x.

yenik
Administrátor fóra
Příspěvky: 108
Registrován: úte srp 19, 2003 19:55

Naše pravidla / podmínky

Příspěvek od yenik » stř bře 24, 2004 15:12

Ahoj,
zde je návrh stanovisek za Jablonku.cz:

1. Chceme provozovat linku Jablonka - Czela.net

2. Kapacitu linky chceme využívat
- pro vnitřní provoz mezi oběma sítěmi (zdarma oběma směry)
- pro odběr internetové konektivity od poskytovatele Sloane (za finančních podmínek specifikovaných smlouvou s Czela.net nebo / a ISP Sloane)

3. Cena za konektivitu by měla být poměrnou částí celkové ceny podle datové kapacity

4. Legalitu využití společného nákupu konektivity oběma sdruženími preferujeme:
a- uzavření samostatné smlouvy každého jednoho OS s ISP na datovou kapacitu
b- vstup OS Jablonka.cz jako právnické osoby do sdružení Czela.net (bylop by nutno ošetřit "jiný druh členství")

5. Jablonka.cz se bude vždy vyhýbat jakýmkoliv časovým závazkům typu "musí se odebírat a platit konektivita / nájem zařízení / linky X Mbps za fixní cenu Y Kč po dobu Z měsíců" v délce nad 6 měsíců.

6. Technická realizace této jedíné linky je v prvním kroku WiFi Jablonecká 713 -- Vodojem Zápy. Na obou stranách XI-626 v routeru s OS Linux Debian / RedHat, směrové antény se středovou parabolou, typ AL (ne síto). Ve druhém kroku prostřednictvím jiné technologie (5 GHz, 10 GHz) prostřenictvím leasingu zařízení s cenou max ??? Kč/rok v délce ??? měsíců.

Karel Kabel FILIP

W-FI

Příspěvek od Karel Kabel FILIP » pon dub 05, 2004 6:10

Yeniku takže jsme zkusili s Danem Tenčlem který ipřes pokus připravit to dopadl docela blbe. Bohužel se na mne s NB vykašlali uplně všichni nejlépei nekolik málo hodin před tou akcí. Při Akci jsem zjistil že mám problém s nastavením takže jsem nekolik málo minut před tím byl nucen jít do domu tedy na straně czela netubyl NB s Andrew na mojí byl D-LInk od Vladi (dekuji za zapůjčení ještě tentýž den) Měření dopadlo docela v neprospěch WiFi :? A to já jsem Andrew chytil pouze omylem v síle signálu -80 dBm Andrew chytil středovku v síle -75dBm. Zápisy netstumbleru jsem obdržel od Dana. Sakra zapomel jsem mu poslat ty odsud už to je. Takže už jsou u mne k dispozici. Jinak na czela tedy vodárně je možné dát až dva metry parabolu. Jinak po debate s Danem byl naštvanej já teda taky delal jsem to mezi dvema nočníma. Mne sdelil že, má představu že, tam nejpozdeji do půl roku dáme aspoň desítkový rádio. Jinak je tu možnost to vzít přesH.Počernice Buffalo bill. jinak trvám na tom a stojím si za tím že, vzhledem k mým zkušenostem by bylo vhodné na střechu dát pouze pasivní prvky a ihned pod střechu aktivní prvky. Rozhodne nedoporučuji dát vše na střechu veř te že, z toho bude časem jen problém. Pokusím se to zařídit tak že, to budu mít na okne u bytu na chodbě a na vhodné frekvenci.

yenik
Administrátor fóra
Příspěvky: 108
Registrován: úte srp 19, 2003 19:55

Příspěvek od yenik » čtv dub 15, 2004 9:35

Ahoj,

Karle, myslim, ze by nebylo rozumne davat parabolu na okno na Jablonecke smer SV. Ja za sebe to nedoporucuju udelat a uz vubec ne bez dohody se spolecenstvim nebo alespon kymkoliv ze samospravy. To bychom si nejspis nepekne nabehli.

Poseckej, prosim, alespon tyden. Dnes (ctvrtek 15.4.04) dostaneme do ruky navrh smlouvy Jablonka vs. Spolecenstvi vlastniku, ve ktere by mely byt zakotveny podminky vyuzivani budniku pro spojeni LAN s cimkoliv v okoli.

Bylo by dobre, abys treba semhle v bodech napsal veci, ktere pokladas za dulezite z pohledu sve praxe ty. Napriklad zajistit a garantovat pristup autorizovaneho technika Jablonky k aktivnim prvkum umistenym ve stresnim budniku, aby mohl provadet servisni ukony, stanovit predpokladanou cetnost a podobne.

Vsem preju pekny den.

Karel Kabel FILIP

RE: ...

Příspěvek od Karel Kabel FILIP » čtv dub 15, 2004 14:10

Do vecí ohledne střechy na Jablonce se nechci vměšovat. Mám s tím již své zkušenosti.
Jinak co se týká středové paraboly doporučoval bych asi toto: Pasivní prvky (antény atd.) na střechu, Aktivní prvky počítače a podobné pod střechu. Třeba do 10 patra udělat bednu apod.
Jinak link na Zápy určitě střechu doporučuji. Zvážil jsem to a nechci urvat okno i když by to asi přežilo ale, nebudu neposlušný.
Zdravím Karel

Odpovědět

Zpět na „Spolek“