FTP

Vše o jednotlivých možnostech jak se připojit do internetu a cenách a kvalitě jednotlivých možností.
Odpovědět
uproar
Administrátor fóra
Příspěvky: 40
Registrován: stř srp 20, 2003 7:03
Bydliště: Jablonecká 410
Kontaktovat uživatele:

FTP

Příspěvek od uproar » sob lis 12, 2005 15:50

ahoj,

docela me stve (ale radeji bych volil jine slovo) omezeni tykajici se protokolu FTP. pokud clovek vytvari stranky a chce je uploadovat na server, nedej boze tam treba pridat videoklip, ci ukazkovou mp3... muze to nechat bezet cely den.

nebo dalsi priklad chci si stahnout novou verzi OpenOffice, 80 MB pro Windows, dalsich 110 pro Linux = tejden stahovani...
dneska jsem si chtel stahnout FreeBSD, ze to zkusim, ale uz me to ani nezajima, pac kdyz si predstavim, ze bych ty dve isa stahoval mesic...

resil jsem to do nedavna pres sntop, ale nekdo mi zrusil domovsky adresar, takze uz nemuzu ani tak... super!

slo by to uvolnit? nebo je omezeni nekde na vyssi urovni, kterou nemuzeme zmenit?

diky

simandl
Administrátor fóra
Příspěvky: 1140
Registrován: úte srp 19, 2003 22:20
Bydliště: Jablonecká 713
Kontaktovat uživatele:

QOS a FTP

Příspěvek od simandl » pon lis 14, 2005 17:52

Ahoj,
na sntop se snad už dostaneš a obnovil jsem ti tam i home. Omlouvám se ale ten adresář jsem dal při upgrade sntopu stranou (protože měl 222MB ) a pak na něj zapoměl.

Tok dat řídí QoS který všem ftp sezením měří stejně a protože linka jablonka-styx je páteř je tam hodně provozu.

Chystám se něco vymyslet ale hned to nebude.

hezký večer

uproar
Administrátor fóra
Příspěvky: 40
Registrován: stř srp 20, 2003 7:03
Bydliště: Jablonecká 410
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uproar » pon lis 14, 2005 21:08

ahoj.

škoda, že to nejde nějak vyřešit rychle a hned...
ten adresář promažu... měl jsem to dočasně. stahoval jsem od kámoše z ftp nějaké fotky a ještě to nepromazal.

dík

uproar
Administrátor fóra
Příspěvky: 40
Registrován: stř srp 20, 2003 7:03
Bydliště: Jablonecká 410
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uproar » sob led 21, 2006 12:33

teď stahuju jeden midi editor z oficialniho ftp serveru... leze to maximalne 1.3 kB/s... takže zlepšení nula...

uproar
Administrátor fóra
Příspěvky: 40
Registrován: stř srp 20, 2003 7:03
Bydliště: Jablonecká 410
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uproar » ned led 22, 2006 19:23

teď zas zkouším ftp směr ven a jede to docela rozumně...

uproar
Administrátor fóra
Příspěvky: 40
Registrován: stř srp 20, 2003 7:03
Bydliště: Jablonecká 410
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uproar » ned led 29, 2006 22:52

tento vikend me opět přesvědčil, že to ftp běha stejne blbě jako před úpravami...

a navíc se tyto omezení týkají i protokolů pro icq, dlouho jsem to nezkoušel, ale přenos souborů býval neunosně pomalý (max. 2kB/s)!!!

[edit]
a taky pokud si chci stáhnout něco z cvs serveru, jako development verze open source programů, je to taky na dlouho...
[/edit]

Odpovědět

Zpět na „Internet“