nuDesign

Vše o technických a organizačních věcech, vzhledu, rozmístění a struktuře diskusí.
Odpovědět
uproar
Administrátor fóra
Příspěvky: 40
Registrován: stř srp 20, 2003 7:03
Bydliště: Jablonecká 410
Kontaktovat uživatele:

nuDesign

Příspěvek od uproar » stř říj 22, 2003 11:55

pokud by byl zajem, mohl bych se pokusit vytvorit/navrhnout novou grafickou podobu stranek jablonka.cz a materialy pro vizualni komunikaci sdruzeni...

yenik
Administrátor fóra
Příspěvky: 108
Registrován: úte srp 19, 2003 19:55

ukaz

Příspěvek od yenik » stř říj 22, 2003 13:39

Ukaz, co mas na mysli. kdyz to bude hezci, lidi sem budou radeji chodit.
Mame tu k dispozici php, mysql, a vsechny ty veci ktere jsou na http://www.jinak.cz. (hostujeme to tam)

Pokud trosku neco pises, tak by bylo dobre, abychom meli nastroj, pomoci ktereho bychom mohli sledovat stav jednotlivych segmentu site.

...a aby existovalo nejake pekne a jednoduche webove graficke rozhrani.

neco ve smyslu:

Funkcni spoj = usmivajici se zeleny kolacek na care
porucha spoje=zamraceny cerveny kolacek
zapnuty pocitac=svitici zarovka
vypnuty pocitac=zhasnuta zarovka
dlouho vypnuty pocitac=zarovka s pavucinou...
meridlo s rucickou, ktere ukazuje rychlosti spoju...nebo alespon traffic na branach...
proste tak neco...

nechtelo by se ti do toho?

uproar
Administrátor fóra
Příspěvky: 40
Registrován: stř srp 20, 2003 7:03
Bydliště: Jablonecká 410
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uproar » pon říj 27, 2003 19:41

no, myslel jsem třeba udělat logo a nový stránky... ikonky jsou fajn nápad... zkusím něco udělat (bohužel to však může trvat déle) a hned pošlu ukázky...

uproar
Administrátor fóra
Příspěvky: 40
Registrován: stř srp 20, 2003 7:03
Bydliště: Jablonecká 410
Kontaktovat uživatele:

návrh logotypu

Příspěvek od uproar » sob úno 14, 2004 14:58

Obrázek

Pár slov o vzniku logotypu

Při tvorbě logotypu jsem vycházel z významu slova Jablonka a zároveň z toho pro jakou cílovou skupinu je logo vytvářeno.

Tímto způsobem jsem dospěl k tomu, že slovo Jablonka, resp. Jabloňka je ideálním názvem pro internetovou síť, resp. strom sítě.
Z toho vznikla ikona stromečku, jejíž základ netvoří dřevo, ale kabely a proto byla zvolena šedozelená barva. Zelená barva koruny byla použita opět v souvislosti s jabloňkou a viz níže.

Dalším pojítkem mezi Jablonkou a internetovou sítí jsou souhlásky ON, které vtipným podtržením vyjadřují slovíčko on-line. Původní verze s klasikým podtržením nevypadala dobře a logotyp nebyl dostatečně vyvážen. Proto jsem zvolil tuto variantu se slitkem písmen O a N s čárou.
Zelená barva je použita, aby bylo zvýrazněno slovíčko ON-LINE a zároveň tak dalo svou pozitivní barvou najevo, že připojení funguje (viz např. svítící/blikající dioda na síťové kartě).

Připomínky jsou vítany.

Odpovědět

Zpět na „Vzhled a funkce webu jablonka.cz“