GLOBAL: dotazník MČ Praha 9 o rozvoji Proseka - do 8.3.!

Co se děje v našem okolí, ať už dobrého nebo špatného. Podílení se na věcech veřejných - občané vs. radnice a investoři. Diskuse ohledně věcí v místě – školky, školy, lékaři, zájmové kroužky, spolky, kluby, obchody, služby, doprava, výstavba, ekologie…

Moderátor: odjinud

Odpovědět
odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

GLOBAL: dotazník MČ Praha 9 o rozvoji Proseka - do 8.3.!

Příspěvek od odjinud » pát úno 27, 2009 15:00

GLOBÁLNÍ TÉMA
----------------

Poprvé vidím, že se nás radnice na něco ptá (nevím jestli nějaký dotazníky už byly, moc jsem se o to dosud nezajímal)

Citace z webu radnice:

V současné době je žhavou otázkou budoucí vzhled Jablonecké ulice na Proseku. Rádi bychom znali váš názor na její úpravu, plánovanou výstavbu multifunkčního domu služeb a navrhovanou úpravu nového veřejného prostranství mezi nově vybudovanou pěší zónou u pošty a vjezdem do OD Billa.

Zde si můžete stáhnout dotazník ve Wordu, nebo v PDF.

POZOR! Sběr dotazníků končí 8. března 2009


O co jde?

Přečtěte si nejprve článek "Projekt Agora" v měsíčníků "Devítka" č.1/2009
K stáhnutí zde: http://www.praha9.cz/docs/devitka0109.pdf

V něm se dozvíte, že by se měl stavět jakýsi víceúčelový objekt mezi ul. Jabloneckou a Měšickou - tam jak je dnes třeba videopůjčovna. Jestli se okolí zastavělo celé nebo by zbylo porstranství, to je asi věc na diskuzi.

Další věc je dotazník, ten by měl dorazit všem lidem v okolí do schránek. V něm se můžete vyjádřit co vám na Proseku vadí a mělo by se zlepšovat. Dotazník lze vyzvednout na radinici nebo na kontaktním místě na poliklinice na Proseku. Po vyplnění jej vhoďte do sběrného koše, jejich seznam je na dotazníku.

Akce končí 8. března 09.

Rozhodně doporučuji se zúčastnit ať už to vyplníte jak chcete. Je třeba projevit zájem se podílet na věcech veřejných.
odjinud

MSG
Běžný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon čer 09, 2008 10:08

Re: POZOR: dotazník MČ Praha 9 ohledně rozvoje Proseka -do 8.3.!

Příspěvek od MSG » pát úno 27, 2009 15:43

Nějaký instrukce jak to vyplnit?
MSG

MSG
Běžný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon čer 09, 2008 10:08

Re: POZOR: dotazník MČ Praha 9 ohledně rozvoje Proseka -do 8.3.!

Příspěvek od MSG » pát úno 27, 2009 15:52

Tady je, co by se mělo stavět:

Konkrétně se plánuje úprava
Jablonecké ulice a prostoru náměstíčka u cukrárny včetně
pokračování pěší zóny od pošty. V případě ulice Jablonecké
se jedná o úpravu povrchového parkování v úseku od hranice
nově vybudované pěší zóny u pošty po vjezd do OD Billa.
Znamená to podélné parkování u chodníku a uprostřed dvě
řady šikmého parkování. V případě náměstíčka je záměr
vybudovat dvě patra podzemních garáží pro potřeby okolo
bydlících obyvatel s novým objektem v nadzemní části.
MSG

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: POZOR: dotazník MČ Praha 9 ohledně rozvoje Proseka -do 8.3.!

Příspěvek od odjinud » pát úno 27, 2009 16:30

Když to vezmu bod po bodu (jen ty podstané), tak bych to vyplnil asi takto:

4.) Co mi vadí? - předně masová výstavba všude možně, úbytek zeleně; parkování mám osobně naštěstí OK, ale chápu, že jinde je to tragický, nepořádek - hm, to je asi ještě OK.

5.) Co nejvíc vadí obecně, co zlepšovat? - chodníky, silnic, vandalismus, parkování

6.) Co se zelení? - obnova zeleně, další výsadba
(jo, mohli by už k***a posekat tu trávu u metra Střížkov. Je neposekaná od loňksýho jara! Prej že jim to nepatří...)

14-15.) Parkování - Rozhodně ne placené zóny ani kontroly od policie!
16.) Bezplatné parkování v podzemní garáži je nenapadlo nabídkout? :-)

17-18.) Pěší zóna u pošty - moc betonu na úkor zeleně, nedotažené - místa s nepořádkem (třeba před spořitelnou), oblázky - to je tragédie, zahrádka hospody trčí moc do ulice a HLAVNĚ - mínus cca 15 parkovacích míst!

19-20.) Park - kromě asi šílené ceny co to stálo se mi to celkem líbí a byl bych pro rozšíření parku směrem k metru Střížkov. Akorád na nějakejch cestách nelze jezdit na kolečkáčích... Jo, a co takle nechat zakopat to el. vedení VVN do země a zbavit se těch drátů?

22.) Nový objekt - předně nevím proč zase zastavět volnou plochu, když už tak tam dát nějaké kulturní centrum (když asi definitvně skončil klub prosek), nebo pobočku radnice, ať víme co se děje.

23.) Parkování je tragédie, ale co s tím...?

25.-26.) Bezpečnost - Kolik že už to sejmuli na Proseku lidí? :-)
Vykrádaj se auta, pak mi serou ožralové, když mi v noc hulákaj pod oknama na cestě z hospody. To se děje v létě několikrát týdně :-(
odjinud

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: GLOBAL: dotazník MČ Praha 9 o rozvoji Proseka - do 8.3.!

Příspěvek od odjinud » pon bře 09, 2009 15:10

Tak jsem to vyplnil a odevzdal, uvidíme co bude dál...
odjinud

zemik
Běžný uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 09, 2009 12:26
Bydliště: Jablonecká 710/34

Re: GLOBAL: dotazník MČ Praha 9 o rozvoji Proseka - do 8.3.!

Příspěvek od zemik » pát bře 13, 2009 0:54

Doprkna, jsem tu dlouho nebyl :( achjo...odjinud, myslim že tvoje připomínky jsou trochu moc obecné a něco takového jako opilce, tomu nezabráníš, to už je hold úděl širší koncentrace lidí :) ...já jsem asi blázen, ale jsem pro maximální možnou výstavbu tady, jen ať se to tu zcentralizuje a zmoderní :) (a ať tady postaví v centru Proseka nákou pořádnou hospodu :( !!! ), samozřejmě né na úkor zeleně, ale to hnusný náměstíčko komplet předělat a třeba i o pár pater navýšit (v porovnání s okolními vysokými paneláky je to už stejně jedno)...umim si představit příjemný budovy moderní hodně prosklený aby zvětšovali opticky okolí, nahoře byty, dole kavárničky a hospůdky a večerka :)) beton pryč a rozšířit to co je kolem pošty, jej jen si to představit, krása :) nechápu že už to developři nečapli, todle náměstíčko má super místo, teď je tam náká hnusná putika vedle jakýsi solárko a další pochybné obchody. kdyby to udělali ve stylu sousedního DDM, moc se mi líbí jak ho zrekonstruovali... jen si to představte to náměstíčko dole s nákou příjemnou hospůdkou s teráskou a červeno-bílé slunečníky...hmm 0:) ...dotaz na závěr, dá se obejdnat devítka aby mi chodila do schránky ? ...mějte se Prosečáci :)

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: GLOBAL: dotazník MČ Praha 9 o rozvoji Proseka - do 8.3.!

Příspěvek od odjinud » pon bře 23, 2009 14:13

Časopis "Devítka" je k mání třeba i na poliklinice nebo on-line na webu radnice.

Co se týče toho náměstíčka, tak nelze čekat, že pokud se tam bude něco stavět, tak že to bude něco pro lidi. Zapomeňte na poetiku třeba Žižkova nebo Vinohrad se spoustou večerek a hospůdek. Zase tam budou nějaký kancly jako Prosek point (ty 3 hnusný šedý paneláky u metra) nebo případně nějaká předražená stylová pizza, caffé nebo naleštěný buzna fitko. To je pro sídliště podle mě na nic.
odjinud

Peeta
Běžný uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 23, 2008 11:43

Re: GLOBAL: dotazník MČ Praha 9 o rozvoji Proseka - do 8.3.!

Příspěvek od Peeta » stř kvě 06, 2009 14:05

Zemik...opilce omezíš a hlavně gamblery, když by se uráčili zrušit tu herny...to je snad největší semeniště těch pochybnejch existencí, co se tu pohybujou. Škoda, že jsem ten dotazník propásla.. :(

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: GLOBAL: dotazník MČ Praha 9 o rozvoji Proseka - do 8.3.!

Příspěvek od odjinud » pon kvě 11, 2009 12:11

V parku se chlastá furt, co jsem viděl v posledních dnech... ale viděl, jsem jak tam "měšťáci" dávaj pokutu jedný paničce, co tam nechala vys*at svého psa.

Jinak dotazník měl dorazit jen do pár vybraných domů, třeba i do toho našeho, ale ukázalo se, že ani tam kam měl dorazit nakonec nedorazil...
odjinud

zemik
Běžný uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 09, 2009 12:26
Bydliště: Jablonecká 710/34

Re: GLOBAL: dotazník MČ Praha 9 o rozvoji Proseka - do 8.3.!

Příspěvek od zemik » pon čer 08, 2009 0:52

ty herny už mě začínaj taky pěkně s*át...jsou fakt všude, třeba Netopír v zadnim námestíčku u plusu, byla to taková útulná putička a teď tam vejdem a všude jen elektr. rulety...blil bych :/ ale asi je to pro ně furt výhodnější no.

Odpovědět

Zpět na „Prosek a okolí - všeobecná diskuse“