Staré žaluzie do nových plast. oken

Přestavujete jádro, děláte koupelnu či kuchyni, měníte okna či jen sháníte nový koberec nebo nábytek – podělte se o své zkušenosti. Nákupní poradna, rady pro kutily, tipy a triky. Problémy panelové i jiné výstavby a jejich řešení.

Moderátor: odjinud

Odpovědět
nimha
Běžný uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: čtv kvě 01, 2008 20:13

Staré žaluzie do nových plast. oken

Příspěvek od nimha » pon kvě 19, 2008 15:53

Budu menit okna a nechci cálovat zbytečně za žaluzie, když už mám jedny meziskelní v těch straých oknech. Nedalo by se to nějakpřemontovat? Jde o ty klasické horizontální plechové plátkové žaluzie...

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Staré žaluzie do nových plast. oken

Příspěvek od odjinud » úte kvě 20, 2008 8:59

Zajinavej napad, zatim me napada jedina zavada to, že nemají ty boční fixacni (vodici) lanka, takze se ti to kdyz vyklopis okno od nej dole odehne a bude to viset. Ale to by mě ani moc nevadilo... Spíš bude možná problém, jak to uchytit.
odjinud

albali
Běžný uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: stř kvě 14, 2008 14:31

Re: Staré žaluzie do nových plast. oken

Příspěvek od albali » stř kvě 21, 2008 20:00

To zni zajimave. Celkem se jich tu povaluje dost, kdyz lidi vyhazujou stary okna kdyz delaj novy...

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Staré žaluzie do nových plast. oken

Příspěvek od odjinud » čtv kvě 22, 2008 21:17

Tak jsem na to zběžně koukal a asi je budeš muset řezat - nová okna budou asi užší. Znamená to řezat jak ty plátky (lamely), což ještě by šlo nůžkama na plech, ale taky ku konstrukci nahoře (ta už vypadá bohužel bytelnějc).
odjinud

nimha
Běžný uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: čtv kvě 01, 2008 20:13

Re: Staré žaluzie do nových plast. oken

Příspěvek od nimha » čtv kvě 22, 2008 21:38

odjinud píše:Tak jsem na to zběžně koukal a asi je budeš muset řezat - nová okna budou asi užší. Znamená to řezat jak ty plátky (lamely), což ještě by šlo nůžkama na plech, ale taky ku konstrukci nahoře (ta už vypadá bohužel bytelnějc).
hm... tak to je blbý

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Staré žaluzie do nových plast. oken

Příspěvek od odjinud » úte kvě 27, 2008 8:34

Jelikož mě to taky čeká, zkusím vymontovat jedny žaluzie a vyzkoušet to na nich.
odjinud

nimha
Běžný uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: čtv kvě 01, 2008 20:13

Re: Staré žaluzie do nových plast. oken

Příspěvek od nimha » pon črc 21, 2008 21:40

Tak mám nová okna a jsou opravdu uzsi, resp. zaluzie se do nich nevejdou. ALe zase by se celkem dobre opiraly o ram okna a ani by nedosedaly na sklo. Musel bych je ovšem na ram okna vrtat a to se mi nechce, navic by to asi nevypadalo moc dobre. Jesto to zvazim, ale asi je vyhodim a dam neco jineho.

Jak rikal ten chlapik,co to menil: lidi si to nechaj rok v komore a pak to vyhodej :-)

Dave_E
Běžný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: ned kvě 11, 2008 21:32

Re: Staré žaluzie do nových plast. oken

Příspěvek od Dave_E » úte črc 22, 2008 12:09

nimha: nechtel jsem nic rikat a jsem rad, ze si na to prisel sam - byla to fakt celkem kravina :lol:

Odpovědět

Zpět na „Bydlení - úpravy, vylepšení či rekonstrukce bydlení – drobné či velké“