Jak na radiator

Přestavujete jádro, děláte koupelnu či kuchyni, měníte okna či jen sháníte nový koberec nebo nábytek – podělte se o své zkušenosti. Nákupní poradna, rady pro kutily, tipy a triky. Problémy panelové i jiné výstavby a jejich řešení.

Moderátor: odjinud

Odpovědět
ir_mira
Běžný uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 12, 2010 14:29
Bydliště: Krausova 604, Letňany
Kontaktovat uživatele:

Jak na radiator

Příspěvek od ir_mira » pát led 29, 2010 11:32

Tento vikend se budu muset asi vrhnout na futra a radiatory. Myslel jsem si ze je obrousim z toho nejhorisho a pak budu natirat. Jeden remeslnik co tu mame, mne poradil at na radiator vezmu sprei. Je to asi nesnadnejsi. Uvidim jak to dopadne :roll:

nimha
Běžný uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: čtv kvě 01, 2008 20:13

Re: Jak na radiator

Příspěvek od nimha » pát led 29, 2010 17:07

No ja nevim... zrovna jsem to dělal.

radiátor musí se omejt, odmasit třeba vodu s jarem (nebo lihem), oškrábat případnej rez a tyhle místa natřít základní barvou. Pak se lakuje. Je potřeba buď barva přímo na radiátory nebo "i na radiátory", tedy že ji nevadí horko. Jiná věc taky platí pro uschlou barvu a jiná pro lakovaní - některá barvy je možno nanášet na telpý radiátor, jiné ne.

Pokud si vybereš barvu, která se dobře "rozlévá" tak i štětcem se udělá pěkná vrstva.
Spraye jsou většinou syntetický a pěkně smrděj. Normální barvy můžeš mít i vodou ředitelný.

Odpovědět

Zpět na „Bydlení - úpravy, vylepšení či rekonstrukce bydlení – drobné či velké“