Privatizace

Diskuse a výměna informací týkajících se právě této lokality. Máte-li pocit, že řešení vašeho problému může znát i někdo i jiné lokality, můžete ho dát i do obecnější diskuse.

Moderátor: odjinud

Odpovědět
Peeta
Běžný uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 23, 2008 11:43

Privatizace

Příspěvek od Peeta » čtv črc 24, 2008 10:37

Nemáte někdo nápad, jak by se dali přesvědčit na radnici, aby nám nabídli tenhle barák k privatizaci?

Martina R.
Běžný uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 24, 2008 7:25

Re: Privatizace

Příspěvek od Martina R. » čtv črc 24, 2008 11:10

Nápad nemám ale docela se děsím kolik by to stálo.Zaslechla jsem,že ceny bytů v poslední době hlavně dík metru tady stoupají.

Stanko
Běžný uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 24, 2008 19:08

Re: Privatizace

Příspěvek od Stanko » ned črc 27, 2008 14:12

Podle schválených zásad prodeje bytů z majetku MČ Praha 9,je cena stanovena na 9.800,- Kč/m²,takže metro s tím nemá nic společného. A co se týká privatizace domů ve Vysočanské ulici,prý by do privatizace jít také měly,což mi řekl v rozhovoru jeden radní,ale spíš až po roce 2009 a dokonce by je před prodejem měl majitel tedy MČ Praha 9 dát trochu do pořádku,protože patří k nejvíce zanedbaným,což je svatá pravda. Léta se do nich pořádně neinvestovalo. No nicméně,zatím není nic oficiálně schváleno,takže se necháme překvapit. :) :) :)

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Privatizace

Příspěvek od odjinud » pon črc 28, 2008 9:05

Pokud vám to takhle vyjde tak s tichou závistí gratuluji:-), cena bytů 3+1 na Proseku je nějak okolo 2.8 mil. Kč, což při výměře 68m2 je nějakých 41.000 Kč. Jo, jo... pamatuji když nová výstavba byla v Praze za 25.000 Kč.

Jinak třeba ve Stráži pod Ralskem (severní čechy - u Mimoně), nic moc panelákové město, kde se těžil léta uran se privatizuje 3+1 za cca 300.000 Kč, tržní cena 600.000Kč
odjinud

Stanko
Běžný uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 24, 2008 19:08

Re: Privatizace

Příspěvek od Stanko » pon črc 28, 2008 14:04

Hmmm,Stráž pod Ralskem,znám velmi dobře,příšerná díra. Tam bych nechtěl byt snad ani zadarmo,natož za 300 000.

Martina R.
Běžný uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 24, 2008 7:25

Re: Privatizace

Příspěvek od Martina R. » ned srp 03, 2008 12:13

Stanko píše:Podle schválených zásad prodeje bytů z majetku MČ Praha 9,je cena stanovena na 9.800,- Kč/m²,takže metro s tím nemá nic společného. A co se týká privatizace domů ve Vysočanské ulici,prý by do privatizace jít také měly,což mi řekl v rozhovoru jeden radní,ale spíš až po roce 2009 a dokonce by je před prodejem měl majitel tedy MČ Praha 9 dát trochu do pořádku,protože patří k nejvíce zanedbaným,což je svatá pravda. Léta se do nich pořádně neinvestovalo. No nicméně,zatím není nic oficiálně schváleno,takže se necháme překvapit. :) :) :)

Tak já mám dvougarsonku a je to asitak 40 m² - takže když to vynásobím 9800,- tak jestli dobře počítám bylo by to 392000,- Kč.
No pro mne samotnou s klukem je to stejnak dost na našetření.
Možná výhodné to bude pro ty co to chtěj koupit a obratem ruky zas prodat :roll:

Peeta
Běžný uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 23, 2008 11:43

Re: Privatizace

Příspěvek od Peeta » ned srp 03, 2008 19:45

No jo, to by bylo super, kdyby to vyšlo, jenže já se byla ptát na Tommi a tam mi řekli, že po volbách bude zase všechno jinak :-( takže s čím se počítá teď to zas nebude platit. Ale můžeme společně doufat :) , pořád bude levnější platit hypotéku na pár set tisíc než ty horentní sumy nájmů....Stanko a ty máš na radnici nejakýho známýho?

Martina R.
Běžný uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 24, 2008 7:25

Re: Privatizace

Příspěvek od Martina R. » ned srp 03, 2008 21:12

Horentní sumy nájemného ?
Myslím,že až ty byty koupíme tak zas budem platit horentní sumy na fond oprav :x :idea:

Stanko
Běžný uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 24, 2008 19:08

Re: Privatizace

Příspěvek od Stanko » pon srp 04, 2008 8:16

:D :D :D
Naposledy upravil(a) Stanko dne pon srp 04, 2008 8:35, celkem upraveno 1 x.

Stanko
Běžný uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 24, 2008 19:08

Re: Privatizace

Příspěvek od Stanko » pon srp 04, 2008 8:34

Tak co se týká těch,kteří by byt koupili a obratem ruky chtěli prodat,tak mají smůlu. V zásadách prodeje bytů je zakotveno opatření proti spekulaci. Takže po dobu 5 let nebude byt možno prodat. Nájemné v roce 2010 dosáhne výše 101/m bez všech poplatků takže si myslím,že výhodnější je byty odkoupit a nehledě na to,že ODS chce prodadit do novely Občanského zákoníku výpověď nájmu bez udání důvodu. :(
Na radnici nikoho známého nemám. Prostě jsem kontaktoval radního,který má tuhle problematiku na starosti a on mi na vše velmi ochotně odpověděl. No a co se týká Tommi zaráží mě,jak tam můžou vědět,co bude po volbách. :D

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Privatizace

Příspěvek od odjinud » pon srp 04, 2008 8:42

Stanko píše:Tak co se týká těch,kteří by byt koupili a obratem ruky chtěli prodat,tak mají smůlu. V zásadách prodeje bytů je zakotveno opatření proti spekulaci. Takže po dobu 5 let nebude byt možno prodat. Nájemné v roce 2010 dosáhne výše 101/m bez všech poplatků takže si myslím,že výhodnější je byty odkoupit a nehledě na to,že ODS chce prodadit do novely Občanského zákoníku výpověď nájmu bez udání důvodu. :(
Na radnici nikoho známého nemám. Prostě jsem kontaktoval radního,který má tuhle problematiku na starosti a on mi na vše velmi ochotně odpověděl. No a co se týká Tommi zaráží mě,jak tam můžou vědět,co bude po volbách. :D
Jednoduše - všichni se budou chtít napakovat :-) a vydělat na prodeji víc (víc peněz pro MČ -> míň starostí s provozem MČ -> míň stížností občanů -> pohodlnější život na radnici)
odjinud

Peeta
Běžný uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 23, 2008 11:43

Re: Privatizace

Příspěvek od Peeta » pát srp 08, 2008 17:39

Stanko...tak říkáš po roce 2009, jo? Zatim to moc nevypadá, ale kéž by!

Odpovědět

Zpět na „Vysočanská 561-574“