Silnice (nová trasa) - vše o zamýšlené silnici na Brnky sem

Co se děje v našem okolí, ať už dobrého nebo špatného. Podílení se na věcech veřejných - občané vs. radnice a investoři. Diskuse ohledně věcí v místě – doprava, školky a školy, lékaři, zájmové kroužky, spolky, kluby, obchody, služby, výstavba, ekologie… Také akce konané v místě.
Odpovědět
odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Silnice (nová trasa) - vše o zamýšlené silnici na Brnky sem

Příspěvek od odjinud » ned úno 13, 2011 22:59

Tohle téma je vyčleněno pro spekulace o snad do budoucna nově stavěné silnici přímo na Prahu, tedy ne přes Zdiby.

Osoobně jsem za léta o ní slyšel už dost... bohužel zatím pohádek...
odjinud

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Silnice (nová trasa) - vše o zamýšlené silnici na Brnky

Příspěvek od odjinud » ned úno 13, 2011 23:23

Zamýšlená trasa měla vést okolo zámecké zahrady nahoru (jak jsou vrata do zahrady v tý zatáčce) a následně vyůstit přímo na silnici 608 (to je ta hlavní Praha - Zdiby) někde okolo té celní správy.

Bylo by to super jak pro nás, tak i pro Zdibáky (že bysme jim nejezdlili přes vesnici), ale jak to s tím v praxi vypadá, kdo ví....
odjinud

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Silnice (nová trasa) - vše o zamýšlené silnici na Brnky

Příspěvek od odjinud » stř úno 01, 2012 14:01

Tak jsem se dostal k územnímu plánu, který je k vidění zde:
http://www.obeczdiby.cz/index.php/uzemni-plan-obce

Jak je vidět, je tam více map - základní přehled, doprava, voda, energetika...

Zásadní je tzv. hlavní výkres, kde je víceméně vše shrnuto.

Co se týče dopravy, čeká nás nová dálnice i silnice.
(Ta nová dálnice dole, je zakrytá popiskem k mapě, tak je vidět celá na úplně první mapě Základní členění území.)

Jak to vypadá, nová dálnice bude akorát k zlosti - hluk a emise. Sjet z ní k Brnkám nepůjde. No, asi je to logické, on každý dálniční sjezd je dooost drahý. Otázka je taky, jak moc je ve finále reálné, že dálnice půjde vůbec tudy. Úplný výstřel do tmy to ale není, už se projednává.

Z plánu jsem mj. vyčetl novou příjezdovou silnici od baráku Celní správy na kraji obce, vedoucí přes pole k nové výstavbě na jihozápadním výběžku Zlatého kopce. Silnice vede potom dál na stávající "tankodrom" spojující Zbiby a Brnky.
Jako obyvatel Brnek z toho nevidím moc velkou výhodu co do délky, doufal jsem, že se upraví spíš cesta okolo prasečáku do Dolních Chaber, ale chápu, že Zdiby by se mohly zbavit aut, která přes ně jezdí na Brnky.
odjinud

Odpovědět

Zpět na „Brnky a okolí - všeobecná diskuse + pokec“