Hardware který používáme

Z jablonka wiki

Přejít na: navigace, hledání

Obsah

FTTH

Tady je přehled toho co by se dalo použít ke stavbě FTTH sítě.

16x Gbit SFP + 8x Gbit SFP/RJ45 slot - 13281 Kč s DPH ( http://www.asus.cd/signamax-gigabit-advanced-switch-8x-10-100-1000-tx-16sfp-management/ ) http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1699 nutno dokoupit minigbic moduly

10G Advance Full GB Fiber Switch (44*GB SFP slots+ 4*GE Combo+2*Slots /most 4*10G XFP), Basic L3, IPv6, AC+DC PS http://www.alternetivo.cz/10g-advance-full-gb-fiber-switch-44-gb-sfp-slots-4-ge-combo-2-slots-most-4-10g-xfp-basic-l3-ipv6-ac-dc-ps_d32401.html

ZyXEL ES-3124F 28-port Managed L2+ Switch, 24x 100Mb/s SFP, 2x gigabit SFP, 2x gigabit RJ45/SFP http://www.wifi-shop.cz/zyxel-es-3124f-28-port-managed-l2-switch-24x-100mb-s-sfp-2x-gigabit-sfp-2x-gigabit-rj45-sfp_d2603.html

24-Port 100BaseFX Managed Fiber Switch + 2 Gigabit Fiber Ports - cena asi 30kKč http://www.signamax.com/switches/42?task=view http://www.signamax.com/picture/production/e_switches/065-7732AFSC.jpg

TP-LINK: TL-MC1400 - Case pro media konvertory http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1605

D-Link DGS-3100-24TG 16-port SFP + 8-port 10/100/1000 Layer 2 Managed Gigabit Switch http://wifi.aspa.cz/d-link-dgs-3100-24tg-16-port-sfp-8-port-10-100-1000-layer-2-managed-gigabit-switch-z102419/

ES3528-WDM L2/L4 Fast Ethernet FTTH Access Switch http://www.proficomms.cz/index.php?module=shop_catalog&action=view&category_id=231&id=351

SGSW-24240 http://www.suntech.cz/produkt/108971/Planet-SGSW-24240-24xSFP-100-1000Base-8x1000Base-T-Web-QoS-stohovani-10Gbps.htm

http://www.profiber.sk/eshop/Prvky-pro-pristupove-site/Aktivni-pristupove-prvky-ostatni/

DWDM

(1pair 2 sets) ABS box AAWG DWDM Module,Single Fiber C21-C60 LC/UPC 0.8nm wavelength spacing , 0.9mm loose tube,Multiplexer https://www.aliexpress.com/item/1pair-2-sets-ABS-box-AAWG-DWDM-Module-Single-Fiber-C21-C60-LC-UPC-0/32906612920.html

Cyan FTLX6872MCC 10g Tunable DWDM 80km SFP+ Optical Transceiver https://www.ebay.com/itm/New-Open-Box-Finisar-FTLX6872MCC-10G-DWDM-80KM-Tunable-SFP-ZR-DML-/233037552675?oid=223410658438

Optické kabely

http://www.raycom.cz/pdf/IDCP.pdf

http://www.trionet.cz/sluzby/firmy/riser.php

http://www.vseprofttx.cz/P2P-opticke-site-37/L2-switche-SFP-Ethernet/L2-switch-24x1000Mbps-SFP-4x1Gbps-SFP-RJ45.html

Zafukovačka

http://www.plumetop.cz/cs/produkty.php?id=182

http://www.plumetop.cz/cs/produkty.php?idk=4

Switche

Repotec GigaSwitch 24x10/ 100+2xGE, 19", kov

Cisco 24x10/100+4Gigabit Switch SRW224G4 - SRW224G4-EU

Switch Repotec RP-G0802L, 8x 10 / 100 / 1000 Mbps, 2x SFP slot, VLAN, rack, kov

065-7726S 24-Port 10/100BaseT/TX Stackable Managed Switch + 2 SFP/RJ-45 Ports http://www.signamax.com/switches/40?task=view

Cisco Catalyst 3500 XL 48 port 2x GBIC

TL-SG3210

TL-SG3424

TL-SL3428

TL-SL3452

RB260GS

Juniper EX3200-24T

Brocade FCX

HP 1920

LB6M

EdgeSwitch 16-Port 150W

HP 2530

DCN S4600

https://www.ubnt.com/edgemax/edgeswitch/

Arista DCS-7050S

Huawei S5328C-EI

USB wifi karty

0ace:1215 ZyDAS WLA-54L WiFi

7392:7318 Edimax EW-7318USg

18e8:6229 Qcom rt2573 mini pci express usb karta

USB síťové karty

0b95:7720 ASIX Electronics Corp. AX88772

07a6:8515 ADMtek, Inc. AN8515 Ethernet

DVB

http://www.digizone.cz/clanky/dst-10ci-transkoder-ktery-prevadi-dvb-s-na/

http://shop.olmi.cz/zbozi/2170-rf-tuote-dst-30-transkoder-qpsk-cofdm

http://praha.spraytv.cz/digitalni-televize-dvb-t-hd155-90-3-244_Moznosti_prijmu

http://www.netup.tv/en-EN/index.php

Riser

Riser redukce PCI -> 1xPCI nad MB OP-PCI1-1R výška 21 mm 32 bit

odizolovat (namalovat barvou/lakem)

A40 SMBCLK SMB CLK [SMbus Description]

A41 SMBDAT SMB DATA [SMbus Description]

aby fungovala Intel 2xGE 82546EB síťovka

ubnt

Mechanika

http://www.t-cz.com/uchyt-na-komin-ok-43t13n-bez-nutnosti-vrtani_d1385.html

Platformy

Porovnání platforem

Rapsberry Pi

Gateway

router http://www.supermicro.com/products/motherboard/QPI/5500/X8DTU_.cfm?TYP=SAS&LAN=10

Spoje

AL11F

1S10

GigaBeam Gi-Core WiFiber G1.25

Napájení

Zdroje

Měření účinnosti zdrojů

PoE

ZCPOEGI006 - Gigabit PoE 6 port - pozor - má chybu na plošném spoji - viz obrázek. Pin 4 POE portu č.4 má zkrat na stínění RJ45 konektorů. Chyba způsobuje, že při připojení napájeného zařízení (např. Ubiquiti hračky) stíněným kabelem ke kterémukoli z POE portů dojde ke zkratu napájecího zdroje přes část vinutí čtvrtého transformátorku. S nestíněným UTP zkrat nenastává, ale dají se čekat problémy v komunikaci na 4. portu v režimu 1000Mbps.

ZQ-POE-12-1U - 12portová 100Mbit lišta do racku - lze ji rozebrat na sekce po čtyřech portech.

Meteostanice

https://www.conrad.cz/bezdratova-meteostanice-professional-usb-ws-0101-max-dosah-100-m.k672286
https://www.conrad.cz/bezdratova-usb-meteostanice-s-dotykovym-displejem-wh1080-100-m.k672861

Stožáry

http://www.dxc.cz/p1707-trojnozka-dvoudilna-2-2m-48-42mm-na-dlazdice-profi/
Osobní nástroje