slax 6.0 stojí za vyzkoušení

Rady pro nováčky a vše o pomoci uživatelům při problémech. Popis programů a nastavení počítačů tak aby vše fungovalo jak má.
Odpovědět
klokan.eda
Běžný uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: ned zář 23, 2007 22:13

slax 6.0 stojí za vyzkoušení

Příspěvek od klokan.eda » sob lis 24, 2007 1:11

Ačkoli se nepočítám mezi zkušené linuxáky, občas si nějakou povedenou distribuci stahnu a krátce vyzkouším. V práci jsem stahl slax-cs-6.0.0rc3.iso, vypálil a nabutoval. Slax už jsem znal, sem tam sleduji nepravidelně vývoj od verze 3, a už tehdy se mě to líbilo. Vtip je v tom, že celý operační systém se vám vejde na jedno malé 8cm cd, a při butování se to celé
vejde (zavede) do paměti RAM, dnes s tím nikdo při těch velikostech nemá problem a SLAX pak velice rychle reaguje na vaše povely. Po nabutování se cd mechanika může uvolnit pro vaší další potřebu. Výbornou vlastností je dále naprosto automatická detekce vaší wifi karty a její zprovoznění. Mám v pc kartu Z-COM 626 a zavaděč ji správně detekoval, rovněž všechny ípéčka potřebná k připojení zde na sít, takže bylo možné okamžitě začít serfovat. Nic se nemusí ručně nastavovat. Kontrola na otevřené porty dopadla na jedničku. Tady http://10.33.5.1 běžte na skripty a dejte si autotest.) Už mnohokrát se mě stalo, že widle měly problém s wifinou a nebyl jsem si jistej, jestli je závada na síti nebo u mě doma. Když jsem nabutoval SLAX a sít a web se rozběhl, hned jsem věděl, kde hledat chybu (typicky ve fw ve widlích :) To samé u kamaráda na UPC, něco jsme poladili, a přestalo to jít. Tak sem mu tam nechal SLAX na cd a už se s ním naučil docela obstojně zacházet. Slax detekoval kabelovku bez potíží, okamžitě to šlo.
Abych to zkrátil, více se dozvíte zde http://www.slax.cz/
* * * * Příjemnou zábavu * * * * -Jarda-

Duch
Administrátor fóra
Příspěvky: 13
Registrován: sob led 20, 2007 21:16
Kontaktovat uživatele:

Re: slax 6.0 stojí za vyzkoušení

Příspěvek od Duch » ned kvě 11, 2008 20:31

Slax jsem pouzil, kdyz jsem na novy disk kopiroval image z puvodniho disku, co bezel v routeru. Ty Live distribuce jsou opravdu paradni:-)

Odpovědět

Zpět na „Návody a řešení“