Vloupávání se domů / krádeže na chodbách atd.

Co se děje v našem okolí, ať už dobrého nebo špatného. Podílení se na věcech veřejných - občané vs. radnice a investoři. Diskuse ohledně věcí v místě – školky, školy, lékaři, zájmové kroužky, spolky, kluby, obchody, služby, doprava, výstavba, ekologie…

Moderátor: odjinud

Odpovědět
odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Vloupávání se domů / krádeže na chodbách atd.

Příspěvek od odjinud » pon úno 01, 2010 15:50

Chtěl bych upozornit, že se po domech dost krade.

Nejde ani naštěstí o vykrádání bytů, ale o krádeže ve společných prostorách - okolo bytů, nezamčené komory a sklepy, kočárkárny atd.

Sám jsem byl svědkem, jak v pozdních nočních hodinách se 2 borci dívají, co že to mám v tom botníku před dveřmi.

Otázka je co dělat. Bohužel bych nedoporučil nějakou chrabrou snahu je hodit, hlavně ne starším lidem, co ještě pamatují spravedlnost. Za pár starých krámů riziko kudly v břiše nestojí... Volat policii... no nevím, asi řeší něco zásadnějšího. Takže nejlepší zásada asi je, aby si chlapci párkrát nic neodnesli a nechají toho být.

Proto:
- zamykejte důsledně komory a sklepy, nezapomínejte v jejich zámku klíče
- i tak ale v nich nenechávejte nic příliš cenného (zámky jsou na komorách slabé, dveře taky)
- nenechávejte nic, co byste mohli postrádat před dveřmi bytu (třeba i lepší boty nebo kytka; mě takhle někdo ukradl balík obkládaček, co mi zbyl z rekonstrukce a chtěl jsem ho vézt na chatu - co budou dělat s 1m2 obládaček?)
- v případě, že uslyšíte podezřelý hluk na chodbě a následně kukátkem uvidíte zloděje, zásadně nevycházejte z bytu. Maximálně udělejte hluk.
- důsledně zavírejte / zamykejte dům a to hlavně ve večerních hodinách
- pokud s vámi jde někdo neznámý, ptejte se kam jde ev. ho odkažte ať si zazvoní na toho, koho jde navštívit a ten si ho vyzvedne s poukazem na to, že domovní řád zakazuje pouštět do domu cizí lidi

Mimochodem, zrovna dneska někdo u nás v baráku v Jablonecké vypáčil několik vchodových dveří, aby mohl ukrást řemeslníkům, co dělají rekonstrukci, vercajk. Byly asi rok staré :-(
Blíže zde: http://jablonka.cz/forum/viewtopic.php?f=40&t=568
odjinud

MSG
Běžný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon čer 09, 2008 10:08

Re: Vloupávání se domů / krádeže na chodbách atd.

Příspěvek od MSG » ned srp 29, 2010 21:40

Tak mi někdo ukradl kytku a to odkvetlou orchidej z Billy, co měla už jen 2 listy... to fakt nechápu...
MSG

albali
Běžný uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: stř kvě 14, 2008 14:31

Re: Vloupávání se domů / krádeže na chodbách atd.

Příspěvek od albali » stř úno 23, 2011 16:18

Tak mi zmizeli botky...

MSG
Běžný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon čer 09, 2008 10:08

Re: Vloupávání se domů / krádeže na chodbách atd.

Příspěvek od MSG » pát led 27, 2012 9:42

Zde vyšel celkem zajímavý článek:
http://finance.idnes.cz/vykradaci-bytu- ... 37_poj_sov

Pokud to shrnu:
- nevytrubovat někde, že někam jedu na dýl pryč, ani na netu ne
- cenosti neschovávat v nočním stolku
- klíče nenechávat viset někde hned za dveřmi nebo na jiném lehce přístupném místě
- pokud se zloděj k vám vloupe v noci, předstírejte spánek a nehrajte si na hrdiny
MSG

Fabio
Běžný uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 28, 2012 10:19

Re: Vloupávání se domů / krádeže na chodbách atd.

Příspěvek od Fabio » úte říj 22, 2013 8:30

- důsledně zavírejte / zamykejte dům a to hlavně ve večerních hodinách

Tak toto se malokdy dodrzuje - vickrat jsem byl svedkem, ze clovek vyjde z vchodu ale uz se neohledne a dvere zustanou pootevrene. A kor v zime, kdy je kapalina v "samozavirači" hustejsi a dvere se nezavrou.
Proto se ptam: je problem dvere rukou zavrit resp. pockat 3s jestli se zavrou ? Asi jo, pak se ale nedivte, ze maji zlodeji snadny pristup. A to nemluvim o bezpecnosti.

Odpovědět

Zpět na „Prosek a okolí - všeobecná diskuse“