Trvale hlášení lidé v bytě

Pokec k všemu možnému mimo Prosek – rady porady, kde co sehnat, vtipy atd.

Moderátor: odjinud

Odpovědět
ZeroFusion
Běžný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 26, 2011 13:15

Trvale hlášení lidé v bytě

Příspěvek od ZeroFusion » stř srp 31, 2011 12:40

Koupili jsme čerstvě byt v Jablonecké a chtěli jsme si nechat zjistit, jestli tam nemáme někoho hlášeného. Na MÚ Praha 9 nám (velmi milá) paní sdělila, že nám může oproti žádosti vystavit buď seznam lidí v bytovém domě (ano, to je vážně bezva, obzvlášť v případě dlouhých paneláků na Proseku), možná by se trefila do čísla popisného (takže odhaduju, že by se seznam zmenšil na desetinu). Jak sami chápete, takový seznam je mi k ničemu (leda bych chtěl obejít všechny sousedy a ptát se jich na jméno).

Druhou variantou bylo, že mi může ověřit, jestli tam je konkrétní osoba přihlášená k trvalému pobytu - to mi taky moc nepomohlo, když nevím, jestli tam někdo další vůbec hlášený je, natož abych věděl jeho jméno.

Má někdo s tímto nějaké zkušenosti? Existuje možnost, jak zjistit, kdo je u vás v bytě přihlášený?

Díky.

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Trvale hlášení lidé v bytě

Příspěvek od odjinud » pát zář 02, 2011 9:45

Hm... zajímavý. Otázka je, jak ta evidence na byt vlastně vzniká... Asi když jde někdo pro občanku a pak ukazuje buď nájemní smlouvu nebo výpis z katastru. Pak teda logicky je mu vydána občanka a je kamsi zapsáno, že bydlí v daném čísle popisném... ale jestli se někam dává i v jakém bytě...

Doporučuju se zepat na Poradte.cz
Pokud to někdo bude vědět, tak tam.

Pak dej prosím vědět, jak jsi dopadl.
odjinud

raslaw
Běžný uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: úte črc 22, 2008 21:08

Re: Trvale hlášení lidé v bytě

Příspěvek od raslaw » pon lis 14, 2011 13:19

to ZeroFusion - přišel si na něco?

ZeroFusion
Běžný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 26, 2011 13:15

Re: Trvale hlášení lidé v bytě

Příspěvek od ZeroFusion » pát pro 02, 2011 17:44

Ne, nakonec jsem to vzdal. Nikde mi nebyli schopni říct cokoliv přesnějšího než celý jeden vchod. Doufám, že bude stačit, když tím budu argumentovat v případě nějakých nepříjemností (ale mnohem radši samozřejmě budu, když k nim vůbec nedojde).

Tohle je prostě jenom další důkaz toho, v jakém byrokratickém nepořádku žijeme.

Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuse“