Posunutí futer

Přestavujete jádro, děláte koupelnu či kuchyni, měníte okna či jen sháníte nový koberec nebo nábytek – podělte se o své zkušenosti. Nákupní poradna, rady pro kutily, tipy a triky. Problémy panelové i jiné výstavby a jejich řešení.

Moderátor: odjinud

Odpovědět
nimha
Běžný uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: čtv kvě 01, 2008 20:13

Posunutí futer

Příspěvek od nimha » pon črc 07, 2008 8:12

V ložnici řeším posuntí futer, aby se tam vešla dvoupostel. Zatím tam mám prostor 200cm, ovšem pokud by byla postel přiražená ke zdi, t.j. bez uličky. Dá se tam dát 180cm postel a pak je tam "ulička" jen 20cm. Napadlo, že bych mohl posunout dveře o cca dalších 30cm.

Zeď je siporex, asi 8cm tlustý. Nevím jestli lépe futra vybourávat nebo vyříznout pilkou a pak jak rozumně zadělat mezeru, která vznikne, aby to při občasném bouchnutí nepopraskalo...

Dělal už tohle někdo?

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Posunutí futer

Příspěvek od odjinud » úte črc 08, 2008 8:16

Skoro bych to nechal jak je... leda by si chtěl měnit futra tak jako tak... ale aby ti to drželo bez popraskání... nevím, nevím
odjinud

nimha
Běžný uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: čtv kvě 01, 2008 20:13

Re: Posunutí futer

Příspěvek od nimha » úte srp 05, 2008 11:28

Takze akce se nakonec konat nebude.

Postel dám trochu šikmo, takze u hlavy bude sice z 1 strany ulicka jen tech 20cm, ale u nohou cca 40cm. Zkousel jsem to, nevypadato ani moc zle, but postel sikmo je trochu neobvykla...

Jinak delalo by se to tak (co jsem konzultoval s zednikem), ze by se vyzrizlo futro + tech 20-30cm navic, pak se bud nove, nebo lze i pry pouzit puvodni futro pridělalo ke zdi jednou stranou a dira by se dozdila itongem. Bylo by ale asi třebba udelat do zdi "zuby", aby vznikly překlady mezi jednotlivými radami cihel.

Celkem by to stalo asi 2-3000 bez futra.

Odpovědět

Zpět na „Bydlení - úpravy, vylepšení či rekonstrukce bydlení – drobné či velké“