Jaký hobbymarket je podle vás nejlepší?

Přestavujete jádro, děláte koupelnu či kuchyni, měníte okna či jen sháníte nový koberec nebo nábytek – podělte se o své zkušenosti. Nákupní poradna, rady pro kutily, tipy a triky. Problémy panelové i jiné výstavby a jejich řešení.

Moderátor: odjinud

Odpovědět
reddy
Běžný uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 29, 2010 20:03

Jaký hobbymarket je podle vás nejlepší?

Příspěvek od reddy » pon bře 29, 2010 20:05

Zdravim,

chystam se na rekonstrukci bytu a budu toho spoustu nakupovat. JAky hobbymarket (OBI, Hornbach, Bauhaus...) byste mi doporučili? Nebo je to jedno?

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Jaký hobbymarket je podle vás nejlepší?

Příspěvek od odjinud » čtv dub 01, 2010 22:20

Podle mě je to plus mínus stejné.

Spíš jestli budeš třeba i stavět (a kupovat itong, malty, směsi, obklady, sádrokarton, barvy atd.), tak bych se na tohle podíval ve stavebninách.
Další balík se dá ušetřit na elektroinstalačním materiálu pokud ho koupíš ve spec. elektru (třeba KV elektro).
Další co maj v hobbymarketech předražený je spojovací materiál - vruty, šrouby, hřebíky, kování atd. a různé ty instalatéreké věci.
No a výběr PVC (lino) a koberců je hrozně malý, to budeš muset určitě taky jinam. Obklady už co do sortimentu jdou, plovoučky nevím.
odjinud

nimha
Běžný uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: čtv kvě 01, 2008 20:13

Re: Jaký hobbymarket je podle vás nejlepší?

Příspěvek od nimha » ned dub 11, 2010 20:10

OBI mi přijde nejdražší, ale ne o moc. Ale záleží co... a nejlepší se mi zdá Hornbach, ale jezdit tam pro každou blbost... a navíc pak dost věcí vracíš že ti zbyly anebo je reklamuješ...

Otázka je, jestli má cenu se procházet pokaždý všechny tyhle obchody co je kde levnější.
Spíš se zkus poptat po jejich zákaznický kartě, na tu je sleva 10%. Řekni, že bys to chtěl brát více a jestli ti na to dají slevovou kartu. Třeba baumax jí má určo, ale přesný podmínky vydání neznám.

nimha
Běžný uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: čtv kvě 01, 2008 20:13

Re: Jaký hobbymarket je podle vás nejlepší?

Příspěvek od nimha » čtv dub 29, 2010 9:58

reddy, pídil si se po tý slevová kartě? Zajímaly by mě celkem podmínky vydání...

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Jaký hobbymarket je podle vás nejlepší?

Příspěvek od odjinud » čtv led 20, 2011 22:45

Tak moje dnešní zkušenost s Baumaxem v Letňanech:

Šel jsem tam vyzvednout nařezané dřevotřískové lamino desky a zadat řezání dalších.

Přijdu k pile, nikde nikdo. Koukám okolo, pak zvoním. Nic se neděje. Projdu celé odd. dřeva a zase žádnej prodavač, zvoním znova. Pak potřetí. Pak od stavebnin přijde prodavač (to je asi 30m) a ptá se co potřebuju. A já, že sháním někoho od dřeva a on že je to on. A to tam na mě asi 2 minuty čuměl a přitom se bavil s kolegou! Čekal jsem asi 5 minut.

Spolknu dotaz proč k***a nedorazil dříve a říkám, že si jdu vyzvednout ty desky. Vydá mi je, to je v poho a pak mu říkám, že taky potřebuju zadat řezání dalších. Omlouvá se, že musí hned na kasu, že je tam nějaký zákazník s dotazem.

Čekám zase 5 minut, pak dorazí. Vytáhnu papír s tím, co se má řezat a on se lekne, že prý je toho moc (asi 8 kusů) a že to nestihne a že je tam sám. To jsem čekal a říkám, že to nevadí, že se stavím zítra. On ale říká, že to bude až ve středu (byl jsem tam ve ČT asi v 18:30), což by bylo za 6 dní. Ptám se co je to za blbost a se mě snaží přesvědčit, že tam zítra není a že každý si řeže tu zakázku co přijal. Říkám mu ať to zítra někomu nechá a on že tedy abych přišel zadat zakázku zítra. říkám, že se teda stavím v nedělu, ale vysvětluje mi, že o víkendech mají řezat zakázáno (asi ruší hlukem nebo co???). To už mě sere a říkám, že určitě ne a ať to sepíšeme.

Nasranej vytahuje papír a začíná to sepisovat. Když skončí, zkonstatuje, že je to za moc peněz (bylo to za 1500kč) a že jedině platit předem. Říkám, že OK (i když už jsem tam bral za víc a nic jsem dopředu neplatil). Pak začíná počítat cenu. S ohraněním to počítá asi 5 minut. Pak to 5 minut cpe do počítače, aby vygeneroval zálohovou fakturu. Podaří se a dá mi ji k podpisu. Bohužel je na ní vyšší cena daný desky, celkem se sekl o 200kč. Reklamuju to a ukáže se že mám pravdu, dal tam jiný kód (ten samej matroš, ale ne v akci). Opakuje se zápas s PC aby se faktura stornovala. Nejde to. Prodavač mizí zase na 5 min. pryč a přichází s kolegou, co do toho vidí. Pak se tam dostaví další kolega od dřeva (ejhle, najednou tam není sám) a ještě jeden, co se taky nudil. Nakonec jeden někam volá a podaří se to stornovat a přepsat. Pak následuje zápas s tiskárnou, která najednou přestala chtít tisknout. Po chvíli tahání jí za kabely a kontrolu papíru kamsi zase volají. Přítel na telefonu sděluje, že to půjde vytisknout jen z centrály. Expert na PC zase na 5 minut odbíhá a přináší kýženou fakturu. Odebírám se ke kase ji zaplatit.

Vracím se pro vozík s již naloženýma deskama a mavám na prodavače, který už mezitím začal řezat, fakturou a ještě ho instruuju aby to bylo přece jen zítra. Ločíme se a beru vozejk a jedu ke kase znova. Pokladní mezitím někam zmizela (je to ta kasa na nadměrnej náklad a je tam jenom jedna). Čekám zase 5 minut.

Celá akce trvala 55 minut.

Když doma dovynesu desky 250x50cm do 6. patra kde bydlím (je asi 20:20), volá prodavač, že jsem fakturu nezaplatil. Říkám, že jo a že u toho byl ten PC expert, co tisknul fakturu. On říká, že ji má v systému jako nezaplacenou a jak to. Říkám, že je to v pohodě a že mám na to paragon a už ho chci poslat do prdele, když v tom fakturu konečně u nich v systému najde...

konec pohádky (prozatím, ještě pro ty desky pojedu:-)
odjinud

Gusta
Běžný uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: ned črc 25, 2010 12:17

Re: Jaký hobbymarket je podle vás nejlepší?

Příspěvek od Gusta » sob led 22, 2011 10:52

A zazvonil zvonec a životního STORY byl šťastný (SNAD) konec, aneb jak jsem si udělal výlet zase jednou do ......... :lol: Gusta

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Jaký hobbymarket je podle vás nejlepší?

Příspěvek od odjinud » pon led 24, 2011 21:26

Konec ještě není, 2 desky uřízli blbě... :angry-banghead:
odjinud

preteq
Běžný uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 31, 2012 12:47

Re: Jaký hobbymarket je podle vás nejlepší?

Příspěvek od preteq » čtv dub 12, 2012 16:30

To se dalo čekat. Já nejradši nakupuji v malých krámcích, kde je super domluva a hlavně sortimentu většinou rozumějí. Narozdíl od baumaxů, obi atd.
Vykoušejte pohodlné a odolné sedací vaky. Nápadité dárky k narozeninám, kterými potěšíte každého obdarovaného.

Odpovědět

Zpět na „Bydlení - úpravy, vylepšení či rekonstrukce bydlení – drobné či velké“