Oprava hlavních domovních silových rozvodů

Diskuse a výměna informací týkajících se právě této lokality. Máte-li pocit, že řešení vašeho problému může znát i někdo i jiné lokality, můžete ho dát i do obecnější diskuse.

Moderátor: odjinud

Odpovědět
simandl
Administrátor fóra
Příspěvky: 1140
Registrován: úte srp 19, 2003 22:20
Bydliště: Jablonecká 713
Kontaktovat uživatele:

Oprava hlavních domovních silových rozvodů

Příspěvek od simandl » pát led 15, 2010 11:29

V domě se budou opravovat silové rozvody (odsouhlasilo se to na schůzi 3.12.2009) a 21.12.2009 se roseslaly výzvy na osm firem. Po diskusi teď v pondělí jsem dostal to, co se posílalo
14_12_2009_vyzva_k_podani_nabidek.pdf
slepy_rozpocet.pdf
Seznam obeslaných firem vyzvani.pdf - pokud máte tip na další firmu dejte prosím vědět

Pokud máte zájem a upravit nebo doplnit zadání opravy, tak neváhejte a napište své připomínky. Můžete použít tento formulář
pripominky_formular.pdf
pripominky_formular.doc
pripominky_formular.odt

Bylo by dobré tomu věnovat pozornost, protože pro náš dům to znamená utratit více jak dva miliony a špatné zadání může velkou část těchto peněz znehodnotit.

Je třeba stanovit co všechno se bude opravovat (hlavní vedení, přívod k domu, výtah, vedení k bytům atp.) a jak se to provede (lišty, dráty, trubky, dimenze a počet všeho). Současně se dají připravit i průchody pro další technologie jako např. datová síť a nebo cokoliv co v budoucnu může příjít.

Termíny jsou dost "nezvyklé" protože vše už totiž běží a my máme možnost se vyjádřit až teď. Na zadání v této rozeslané verzi se podíleli lidi z SBD (p. Lebel a p. Neuman).

Pokud chcete pomoct a zároveň
1. tomu rozumíte napište prosím své případné připomínky k zadání
2. víte kdo tomu rozumí pošlete mu odkaz ať napíše své případné připomínky k zadání
3. víte o firmě která by to zvládla upozorněte ji ať se přihlásí

hezký den

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Oprava hlavních domovních silových rozvodů

Příspěvek od odjinud » pon led 18, 2010 15:33

Napadá mě fórum elektrika.cz
Párkrát jsem se tam ptal, ale člověk musí hodně uctivý. Jsou to tak trochu blázni .-)

Nebo fórum http://www.tzb-info.cz tam mi osobně dost poradili co se týče topení.
Chce to tam ale jít už s konkrétním dotazem.

Pak nechci bonzovat :-), ale p.Pokorný je myslím inženýr elektro.
Nevím jen jestli silno nebo slaboproud. Každopádně by mohl mít nějaké známé od fochu.
odjinud

Jakub Votypka
Běžný uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 19, 2010 9:50

Re: Oprava hlavních domovních silových rozvodů

Příspěvek od Jakub Votypka » úte led 19, 2010 10:16

Pracuji u PRE a.s.,takže nějaké zkušenosti mám se zhotoviteli.Fa. která může dělat domovní rozvody stoupacího zařízení musí mít smlouvu s PRE, protože pracuje na měřené části rozvodů.Těchto firem není mnoho, ale těch co si myslí, že mohou vše je více než dost.Z výše uvedených fa. bych doporučil Jezla, je to dlouholetý spolupracovník PRE a nikdy s ním nebyl problém.Další kontakty zjistím a napíši.Pokud by vyhrála fa. mě známá, pokusil bych se o nějakou dohodu se zhotovitelem.

simandl
Administrátor fóra
Příspěvky: 1140
Registrován: úte srp 19, 2003 22:20
Bydliště: Jablonecká 713
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava hlavních domovních silových rozvodů

Příspěvek od simandl » úte led 19, 2010 15:49

Ahoj,
p. Pokorný o tom ví, o všem je informován a sepíše nejspíš připomínky také.
Problém je ale v tom, že po včerejšku mám trochu větší pochybnost v "normální" průběh výběru firem. Paní Karfíková mi odmítla sdělit v přímé přítomnosti p. Friedricha v 16:30 kolik firem odpovědělo na nabídku s tím že to neví a pak v 19:00 mi řekla že se mám zeptat p. Friedricha. Na můj dotaz proč mi to neřekli rovnou v 16:30, když byli oba pohromadě a mluvili se mnou, jsem nedostal odpověď.

Včera bylo 18.1.2010 a v 16:00 se mělo podle rozeslaného zadání provést "Otevírání obálek se koná 18.1.2010 v 16 hod v sídle SBD Praha, Střížkovská 1/29a, Praha
8,180 00.". Jenže 11.1.2010 se dohodlo, že se nic otvírat nebude jen se uloží obálky u p. Friedricha a řešit se to bude za týden 25.1.2010.

Bylo by dobré aby se lidi o to co se děje v domě začali zajímat.

hezký den

Jakub Votypka
Běžný uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 19, 2010 9:50

Re: Oprava hlavních domovních silových rozvodů

Příspěvek od Jakub Votypka » úte led 19, 2010 15:54

Petře jak jsi na tom dnes okolo 19 hodiny, můžeme se sejít?

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Oprava hlavních domovních silových rozvodů

Příspěvek od odjinud » stř led 20, 2010 22:01

No a proto je tu mj. tohle fórum...
Napiš prosím maila všem uživatelům Jablonky z našeho domu.
(a rovnou i všem Prosečákům, ať ho začnou využívat :)

V rámci baráku nebo Proseka by bylo dobré najít odborníky na každou profesi, kteří by mohli ostatním radit. Vytvořit prostě funkční komunitu.

A nebo můžeš dát letáčky ohledně fóra na nástěnky, já už nemám klíče od všech chodů potom co se vyměnily přední dveře (no, na nástěnky asi ne, tenhle tejden nějak zmizely, nevíte co se s nima stalo)?
odjinud

simandl
Administrátor fóra
Příspěvky: 1140
Registrován: úte srp 19, 2003 22:20
Bydliště: Jablonecká 713
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava hlavních domovních silových rozvodů

Příspěvek od simandl » úte led 26, 2010 17:26

Ahoj,
včera se na schůzi domovní samosprávy pověřený vlastník rozhodl zrušit výběr. Odpověděly čtyři firmy.
Připomínky k rozeslanému zadání dodal p. Volf, p. Pokorný a já ve spolupráci s p. Mužíkem.
pripominky_volf.pdf
pripominky_formular_pokorny.pdf
pripominky_formular_simandl.pdf

V klidu bysme se mohli soustředit na zjištění toho, kolik bude asi tak stát projekt a uvidíme. Celé by se to dalo pomalu i použít k doladění "Směrnice pro zadávání zakázek".

hezký den

simandl
Administrátor fóra
Příspěvky: 1140
Registrován: úte srp 19, 2003 22:20
Bydliště: Jablonecká 713
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava hlavních domovních silových rozvodů

Příspěvek od simandl » pon úno 15, 2010 17:08

Zítra v 18 hod v přízemí Jablonecká 412 bude krátká schůzka o přípravě a sepisování věcí kolem opravy silnoproudu.
Pěkné shrnutí
Obrázek

hezký den

Odpovědět

Zpět na „Jablonecká 409-420; 713-714“