daně z nemovitosti

Co se děje v našem okolí, ať už dobrého nebo špatného. Podílení se na věcech veřejných - občané vs. radnice a investoři. Diskuse ohledně věcí v místě – doprava, školky a školy, lékaři, zájmové kroužky, spolky, kluby, obchody, služby, výstavba, ekologie… Také akce konané v místě.
Odpovědět
Bailin
Běžný uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 20, 2012 20:41

daně z nemovitosti

Příspěvek od Bailin » pát led 20, 2012 20:56

ahoj,

nevíte jestli mají Zdiby ty různé koeficienty pro počítání daně z nem.? Zrovna to poprvé počítám...

ZeroFusion
Běžný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 26, 2011 13:15

Re: daně z nemovitosti

Příspěvek od ZeroFusion » úte led 24, 2012 7:37

Ahoj, já jsem řešil daň z nemovitosti včera, taky jsem byl zoufalý. Normálně se seber a dojdi na finanční úřad a tam popros úřednici, pomůže ti to vyplnit. I s mým psaním to trvalo maximálně tři minuty (panelákový byt). Sám jsem si předvyplnil první stranu, pozemky se úplně přeskočily, u nemovitosti se vyplnilo asi pět kolonek. Pak datum + podpis.

Pokud bys sis to chtěl počítat sám, koeficienty by měl mít na svém webu příslušný úřad.

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: daně z nemovitosti

Příspěvek od odjinud » stř led 25, 2012 22:11

Ahoj,

ten "velikost obce" je 1,4 (Zdiby mají asi 2800 obyvatel - to jsem koukal), koeficient "1,5" na stavby typu chata, kůlna se uplatňuje. "Místní koeficient" ještě nemají. Klidně zavolej na obecní úřad.
odjinud

Odpovědět

Zpět na „Brnky a okolí - všeobecná diskuse + pokec“